Můj malý svět

Obrať obličej k slunci
a stíny budou padat za tebe

Zkouška TOEFL

Podivným nedorozuměním se stalo, že kromě IELTS jsem byl zapsán i do zkoušek TOEFL. :-D No co už – měl jsem to tedy jako zálohu pro případ, že by mi IELTS nevyšly (naštěstí se tak ovšem nestalo :-) ). Tak tedy mám alespoň pár zkušeností navíc a po obdržení výsledků budu moci tyto dvě zkoušky i porovnat.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 21. června 2009

Dojmy z IELTS

Po více než měsíčním čekání jsem se včera konečně dočkal a vyrazil ranním vlakem rovnou do Brna, na zkoušky z anglického jazyka – IELTS. Sic mě stihl solidní liják, prostředí British Councilu je více než přívětivé (ačkoliv jsem musel chvíli čekat venku, než někdo od nich přišel a odemkl :-D). Nejen já, ale i zaměstnanci BC byli nesmírně překvapeni velikou účastí – oproti obyklým počtům, na které stačí prsty jedné ruky, se účastnilo hned 13 zájemců.

Pokračovat ve čtení zápisku →

7 komentářů | 31. května 2009

Rails 2.3 a lokalizace aplikace

V posledních dvou verzích frameworku RubyOnRails se značně zlepšila situace, co se lokalizace týče. Osobně vnímám tento vývoj pozitivně – mám teď mnohem méně práce a více možností. :-)

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 16. března 2009

Tak už jsem také VIP

A nebylo to těžké. :-) Stačilo se registrovat se svým projektem, počkat dva týdny a rázem mi přišel e-mail, že jsem byl vybrán. ;-)

Pokračovat ve čtení zápisku →

2 komentáře | 8. listopadu 2008

Linux mě baví :-)

Uživatelem GNU/Linuxu jsem již krásných pár let – stále si umím užívat klidu a pohody, kterou mi tento parádní systém přináší. :-) Poslední dobou jsem však ještě spokojenější, než jsem býval.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 28. října 2008

Zrcadlovka dělá fotografa, aneb jak jsem si pořídil Canon EOS 1000D

Fotím už poměrně dlouho, ale zatím jsem vždy měl v ruce jen kompakty značky Canon – můj poslední nesl označení PowerShot A520. Musím říct, že jsem s ním byl nad míru spokojen. Jediné, co mi vadilo, že měl omezení na makro jen od 5 cm, což jsem nepřenesl přes srdce, protože to zkrátka člověka hodně omezuje. A vůbec už měl pár vadných bodů, takže ty fotky nebyly 100%…

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 10. září 2008