Můj malý svět

Obrať obličej k slunci
a stíny budou padat za tebe
 • Eko náhrady
 • Stop Heuréce
 • Zkušenosti s firmami
 • Pá, pá Wordpressu a nový začátek

  Už tři roky je můj blog prakticky mrtvý. Nedokázal jsem se překonat a něco ve Wordpressu napsat. Navíc ani nefunguje – minimálně v polovině případů člověku místo obsahu ukáže RSS nebo Atom. Zmáčknete párkrát F5 a třeba uvidíte, co jste chtěli… Nějakých deset let známá chyba, kterou dodnes nikdo neopravil. Je čas na změnu!

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 30. července 2017

  Firma expres a lowcost. Ehm, skoro.

  Z minulé zkušenosti ohledně zakládání firmy jsem byl pěkně rozladěný. 39 dní, no kde to jsme? Jelikož k rozpuštění živnosti potřebuji firmu ještě jednu, rozhodl jsem se na to jít sám, když už teď vím co a jak (nebo jsem si to alespoň myslel…). Tohle je komentovaný návod, jak krok za krokem úspěšně založit s. r. o. a na co si dát pozor.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 27. září 2014

  Zakládání první firmy. Fuff!

  Nebyla to zrovna sranda. Klacky pod nohami a klacky a klacky a ždímání peněz a ždímání peněz. Ale ze mě… Očistec. Není divu, že lidé jdou za vyššími daněmi do VB, když tam na druhou stranu nejsou klacky a nesmyslné ždímání…

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 21. července 2014

  Ze zákulisí BTC Ex.cz

  V úterý 22. 4. 2014 jsme spustili českou bitcoinovou burzu BTC Ex.cz. Ve vývoji byla poměrně dlouho, ale výsledek celkem stojí za to. Její směr se přitom stihl několikrát změnit.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 6. července 2014

  SQLite je pro peníze nevhodná

  Jednoduchou databázi SQLite mám hodně rád – malá, rychlá, prakticky nic nepotřebuje a funguje. Vím sice dobře, že ač podporuje řadu datových typů, reálně používá jen 4, do kterých vše konvertuje. To samo o sobě ještě problém není (pouze výkonnostní, s čímž se počítá).

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 12. března 2014

  Podnikáme nebo získáváme finanční prostředky?

  Kam až naše společnost došla, to mi hlava nebere. V došlé poště jsem tentokrát narazil na e-mailové noviny (pro firmy a podnikatele) s předmětem „Získejte pravidelný přísun informací o získávání finančních prostředků“.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 26. února 2014

  Záhada skrytého tržiště Sheep Marketplace

  Nedlouho po vykradení a pádu české směnárny Bitcrash se vyjevila aféra nástupce/konkurence skrytého internetového tržiště Silk Road – Sheep Marketplace. Nejprve ho údajně útočníci crackli a vykradli, aby ho následně provozovatel nechal další týden v provozu, přijímal do úschovy platby od kupujících, ale prodejcům je nevydával.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 31. prosince 2013

  Už nikdy OVH

  OVH je velká francouzská společnost, která poskytuje spektrum hostingových služeb – především pronájem fyzických a virtuálních serverů. A to za velmi nízké ceny. Takový větší Wedos. Když se po jejich webu porozhlédnete, najdete spoustu chvály na vlastní infrastrukturu (velkokapacitní celoevropská síť), kvalitu služeb, profesionalitu atd. Kde je háček?

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 2. června 2013

  Dojmy ze státního rozpočtu

  Ze zvědavosti, a protože jsem potřeboval nějaká data, jsem se ponořil do státního rozpočtu na rok 2013. Je to rozhodně „zajímavé“ čtení a doporučuji každému, aby do něj nahlédl.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  1 komentář | 14. února 2013

  Intel říká 4, já říkám 8

  Svůj notebook už mám pěkných pár let. Vlastně od té doby, co jsem zaujal CZ.NIC se svým WrapSixem ve VIP, poněvadž jsem si ho kupoval právě ze získané odměny. Tu zásluhu jsem jim dodnes nezapomněl.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 10. listopadu 2012