Můj malý svět

Obrať obličej k slunci
a stíny budou padat za tebe

Moje předsevzetí pro rok 2010

Ač si většinou žádná řádná předsevzetí nedávám, letos udělám výjimku, protože jsem loni nabral poměrně značné množství zkušeností a vím, kde mám nedostatky, kde bych měl přidat a čeho bych chtěl konečně dosáhnout.

Pokračovat ve čtení zápisku →

1 komentář | 1. ledna 2010

Weby rádoby chytré a tvůrci rádoby chytřejší

Sem tam se mi stane, že narazím na web, který mi velice sebevědomě tvrdí, jak to mám u sebe zařízené a že bych to měl mít jinak. Takový web bych si nejraději hodil na blacklist!

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 30. prosince 2009

Nový Prostor – časopis, který pomáhá

Při svých každotýdenních cestách ve směru Domov ↔ Brno jsem se již mnohokrát setkal s prodejci „Nového Prostoru“, ale prakticky nevěděl, o co se jedná. Ale chybami se člověk učí.

Pokračovat ve čtení zápisku →

5 komentářů | 3. října 2009

Když captcha, tak pořádně!

S captchou se nepotkávám zrovna často, a když už, tak se jí snažím vyhnout, byť by to bylo i za cenu nepoužití dané služby.

Pokračovat ve čtení zápisku →

2 komentáře | 9. září 2009

Proti IE 6 není třeba bojovat – zlikviduje se samo

Může to znít jakkoliv podivně, ale mám pro své tvrzení poměrně spolehlivé podklady. Můžete se tomu smát, můžete nad tím kroutit hlavou, ale já si za tím budu stát.

Pokračovat ve čtení zápisku →

4 komentáře | 19. srpna 2009

Jak jsem se učil sázet v LaTeXu

V LaTeXu se učím sázet průběžně již asi rok, ale dosud to bylo stále jenom takové vzdálené oťukávání – nic velkého a propracovaného jsem zatím nesázel. V historii mám v podstatě dva sazečské úspěchy.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 8. srpna 2009

Motivace musí být, aneb jak jsem se přidal k Rybičkám

Poslední dobou na sobě nemohu nepozorovat, jak se pomalu, ale jistě efektivita mé práce snižuje a snižuje… Jak se znám, tak bych se z toho zase dostal, ale dalo by mi to asi víc času, než když zkusím „léčbu šokem“.

Pokračovat ve čtení zápisku →

3 komentáře | 7. srpna 2009

Plavu v bazénu časových serverů

Ač jsou v bazénu samí podivní plavci, patří k nejpopulárnějším na světě. Dlouho jsem do něj chtěl také skočit, ale pořád na to nebyly nejvhodnější podmínky. Až teď…

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 7. srpna 2009

Btrfs a ti druzí

Od té doby, co používám Gentoo Linux, používám i souborový systém btrfs. Dneska jsem neúmyslně provedl takový malý praktický benchmark.

Pokračovat ve čtení zápisku →

1 komentář | 31. července 2009

RubyOnRails v Česku

Situace okolo RubyOnRails u nás není nikterak růžová. Lidé je málo znají, málo se o nich píše, velmi pomalu se rozšiřují… Takový klasický začarovaný kruh, který lze navíc prolomit pouze zevnitř.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 12. července 2009