Můj malý svět

Obrať obličej k slunci
a stíny budou padat za tebe

Tak mám vysokou. No a co?

Vysokoškolské vzdělání se hodně démonizuje. Až tak, že se celý vzdělávací systém sesunul o stupeň níže – jak dříve člověk „musel“ mít maturitu, tak dneska prý „musí“ mít vysokou.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 9. července 2012

Pravidelné a kontinuální zálohování

Kdo nezálohuje svá data, koleduje si. Zamysleli jste se někdy nad tím, co by to pro vás znamenalo, kdybyste přesně v tento moment přišli o všechna svá nezazálohovaná data?

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 9. května 2012

Šifrování disku je základ

Už více než před rokem jsem začal disk ve svém počítači šifrovat a nemůžu si to vynachválit. Počítal jsem s problémy, ale kromě těch počátečních vlastně ani žádné nejsou. Dokonce ani výkonnostní, co by člověk mohl postřehnout.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 21. dubna 2012

Fenomén Bitcoin

Před rokem a kousek jsem objevil Bitcoin. Podle mě se jedná o fantastický fenomén, který má potenciál proměnit kus dnešního světa do jiné podoby.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 1. dubna 2012

Rok 2011

Rok 2011 byl bezesporu rokem významných událostí. Znamenal hodně. Tak se za ním alespoň trochu ohlédnu. Jsou totiž věci, na které bych nerad zapomněl.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 1. ledna 2012

Zrychlování Ruby on Rails aplikace

Nikdo asi nepochybuje o tom, že je důležité, aby návštěvníkovi stránek došla odpověď od serveru co nejrychleji – jednak kvůli jeho spokojenosti, druhak kvůli schopnosti ustát nárazový příval návštěvníků.

Pokračovat ve čtení zápisku →

1 komentář | 10. září 2011

-march=native nemusí být vždy to správné řešení

Kdo umí kompilovat s optimalizacemi na platformu či používá Gentoo Linux, se již pravděpodobně setkal s přepínačem GNU kompilátoru -march=native, který by správně měl kompilovat s použitím dostupných instrukcí a ideálních optimalizací na procesor.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 17. srpna 2011

Archív české domény? CZ.NIC dává červenou!

Na základě smlouvy se sdružením CZ.NIC je bylo možné získat přístup přímo k zóně CZ domény. Jedním z možných využití je také vytváření archívu. A to je mimo jiné to, co společnost KRAXNET bude povinna bez jakékoli náhrady smazat.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 25. března 2011

Španělé se pomalu vrací ke své národní měně?

Vše se prý zatím týká jen jednoho malého rybářského města, kde se touto iniciativou přes 60 obchodníků snaží rozhýbat mizerně jdoucí obchody.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 16. března 2011

Kindle a úskalí tabulek

Podobně jako řada dalších lidí jsem si i já pořídil elektronickou čtečku Kindle, protože zkrátka rád čtu. :c) Čas od času si do ní nahraji nějakou knížku, případně postahuji články, co bych si rád přečetl. A jednou jsem narazil u tabulek.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 20. února 2011