Pozor, od 6. 6. 2025 bude můj web přístupný již jen v rámci skutečného Internetu – v historickém vypínám.

Můj malý svět

Obrať obličej k slunci
a stíny budou padat za tebe
 • Eko náhrady
 • Stop Heuréce
 • Zkušenosti s firmami
 • SQLite je pro peníze nevhodná

  Jednoduchou databázi SQLite mám hodně rád – malá, rychlá, prakticky nic nepotřebuje a funguje. Vím sice dobře, že ač podporuje řadu datových typů, reálně používá jen 4, do kterých vše konvertuje. To samo o sobě ještě problém není (pouze výkonnostní, s čímž se počítá).

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 12. března 2014

  Podnikáme nebo získáváme finanční prostředky?

  Kam až naše společnost došla, to mi hlava nebere. V došlé poště jsem tentokrát narazil na e-mailové noviny (pro firmy a podnikatele) s předmětem „Získejte pravidelný přísun informací o získávání finančních prostředků“.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 26. února 2014

  Záhada skrytého tržiště Sheep Marketplace

  Nedlouho po vykradení a pádu české směnárny Bitcrash se vyjevila aféra nástupce/konkurence skrytého internetového tržiště Silk Road – Sheep Marketplace. Nejprve ho údajně útočníci crackli a vykradli, aby ho následně provozovatel nechal další týden v provozu, přijímal do úschovy platby od kupujících, ale prodejcům je nevydával.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 31. prosince 2013

  Už nikdy OVH

  OVH je velká francouzská společnost, která poskytuje spektrum hostingových služeb – především pronájem fyzických a virtuálních serverů. A to za velmi nízké ceny. Takový větší Wedos. Když se po jejich webu porozhlédnete, najdete spoustu chvály na vlastní infrastrukturu (velkokapacitní celoevropská síť), kvalitu služeb, profesionalitu atd. Kde je háček?

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 2. června 2013

  Dojmy ze státního rozpočtu

  Ze zvědavosti, a protože jsem potřeboval nějaká data, jsem se ponořil do státního rozpočtu na rok 2013. Je to rozhodně „zajímavé“ čtení a doporučuji každému, aby do něj nahlédl.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  1 komentář | 14. února 2013

  Intel říká 4, já říkám 8

  Svůj notebook už mám pěkných pár let. Vlastně od té doby, co jsem zaujal CZ.NIC se svým WrapSixem ve VIP, poněvadž jsem si ho kupoval právě ze získané odměny. Tu zásluhu jsem jim dodnes nezapomněl.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 10. listopadu 2012

  Letošní konference

  V tomhle roce jsem se poprvé zúčastnil hned dvou konferencí a rovnou jako přednášející na obou dvou. Byla to červnová IPv6 Day a tento víkend (20.–21. října) proběhlá LinuxDays.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 22. října 2012

  Jak WrapSix přišel na svět – I. díl

  Je to zajímavá historie. Kromě nostalgických vzpomínek na tu dobu se mi honí hlavou i to, že podobným způsobem se vlastně rodí i celá řada jiných mých projektů. Aneb na prvním místě jsem já, a až pak ti ostatní. ;c)

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 9. září 2012

  Bez testů ni ránu

  Má opakovaná zkušenost říká, že psát testy se vyplatí. I když ti, co je neznají, říkají, že je to zbytečná duplikace práce (prvně napsat test, a pak ještě vlastní kód, přičemž testy jsou mnohdy delší než samotný kód).

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 31. srpna 2012

  Tak mám vysokou. No a co?

  Vysokoškolské vzdělání se hodně démonizuje. Až tak, že se celý vzdělávací systém sesunul o stupeň níže – jak dříve člověk „musel“ mít maturitu, tak dneska prý „musí“ mít vysokou.

  Pokračovat ve čtení zápisku →

  bez komentáře | 9. července 2012