Můj malý svět

Obrať obličej k slunci
a stíny budou padat za tebe

-march=native nemusí být vždy to správné řešení

Kdo umí kompilovat s optimalizacemi na platformu či používá Gentoo Linux, se již pravděpodobně setkal s přepínačem GNU kompilátoru -march=native, který by správně měl kompilovat s použitím dostupných instrukcí a ideálních optimalizací na procesor.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 17. srpna 2011

Archív české domény? CZ.NIC dává červenou!

Na základě smlouvy se sdružením CZ.NIC je bylo možné získat přístup přímo k zóně CZ domény. Jedním z možných využití je také vytváření archívu. A to je mimo jiné to, co společnost KRAXNET bude povinna bez jakékoli náhrady smazat.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 25. března 2011

Španělé se pomalu vrací ke své národní měně?

Vše se prý zatím týká jen jednoho malého rybářského města, kde se touto iniciativou přes 60 obchodníků snaží rozhýbat mizerně jdoucí obchody.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 16. března 2011

Kindle a úskalí tabulek

Podobně jako řada dalších lidí jsem si i já pořídil elektronickou čtečku Kindle, protože zkrátka rád čtu. :c) Čas od času si do ní nahraji nějakou knížku, případně postahuji články, co bych si rád přečetl. A jednou jsem narazil u tabulek.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 20. února 2011

Úskalí evropské integrace

Po skvělém čtenářském zážitku u knížky Jak vystoupit z EU jsem sáhl po prvním titulu autora tohoto vynikajícího díla, po druhém doplněném vydání Úskalí evropské integrace z února 2003.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 24. října 2010

Požár na vlastní oči

Dneska (sobota 18. září 2010) byl tedy den. Přestože už prakticky končí, stále mám v sobě takový tíživý pocit. A myslím, že nejsem sám…

Pokračovat ve čtení zápisku →

1 komentář | 18. září 2010

Firmy nezvládají DNSSEC a domény umírají

Říká se tomu DNSSECová smrt. Je to situace, kdy se kvůli nevalidnímu podpisu celá doména tváří jako nedůvěryhodná, a proto se uživateli raději tváří, jako kdyby neexistovala.

Pokračovat ve čtení zápisku →

2 komentáře | 13. září 2010

Čeština v LaTeXu

Mnoho lidí mívá v LaTeXu problém s češtinou. Především v PDF, kdy se české znaky nesází jako znaky s diakritikou, ale jako bezdiakritický znak a k tomu diakritické znaménko. Přitom řešení je tak jednoduché…

Pokračovat ve čtení zápisku →

4 komentáře | 1. září 2010

Routing multicastu na Mikrotiku

Změnili jsme poskytovatele připojení k Internetu, takže již nepřijímám IPTV po HTTP, ale jako multicastový stream. Současně jsme si pořídili na bránu naší domácí sítě celkem výkonný Mikrotik router (750G). Přijít na to, jak obojí skloubit, nebylo snadné.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 11. srpna 2010

Jak na vlastní DNS cache s ochranou DNSSEC

Mít vlastní DNS cache (správně nazývaný jako rekurzivní DNS server) je cestou k nezávislosti na vrtoších svého ISP. Po 15. červenci navíc i cestou, jak si zajistit bezpečnost DNS a nefalšovanost získávaných odpovědí.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 17. července 2010